Авто

Ексклюзив із Богородчан

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цю машину добре знають прикарпатські водії. Вона не стоїть у гаражі від виставки до виставки. Цей раритетний ексклюзив – повсякденна машина для свого власника. Роздивляємося зблизька Москвич-401 із німецькою начинкою.

Нині у цьому авто доволі важко впізнати риси Москвича-401

Радянський раритет поставили на базу BMW E30 випуску 1987 року. Як розповідає власник Ігор Стрілець, тут практично все від BMW, навіть електричні дзеркала. Двигун – 170 кінських сил, крутний момент – 220 Нм. Крейсерська швидкість – 150-160 км / год. Максимальна – 200. Про це чоловік дізнався не зі спідометра, бо він має невелику похибку. Якось із такою швидкістю за ним їхали на новенькому Mitsubishi, а наздогнати так і не змогли.

Ігор Стрілець має в Богородчанах майстерню з ремонту автомобілів зі своєю фарбувальною камерою. Щодня він працює з битими авто, тож має більше досвіду й можливостей за багатьох інших автолюбителів. Усе життя робив комусь машини, захотілося й собі зробити цікаве й неповторне. Нині до його захоплення підключився й син Тарас.

«Зробив її шість років тому, – розповідає Ігор Стрілець. – Брав елемент, прихоплював, якщо не подобалося, відрізав і перероб­ляв. Звісно, все це забирає дуже багато часу, зате все тут витримано до міліметра. Інакше, вона б 200 км / год не їхала».

Богородчанський раритет навіть змагається у перегонах на прискорення

Ексклюзивність автомобіля має свою ціну. Таку машину завжди непросто реєструвати. Процедура відбувається у Києві, в Центрі безпеки дорожнього руху при МВС. Довелося готувати детальний опис усього, що змінилося в автомобілі – аж до того, на скільки сантиметрів розширені дверцята й дах. Окремо відбувається перевірка гальм.

«Після перевірки у столиці машину треба ще раз реєструвати, адже юридично вона стає новим авто, – говорить Стрілець. – У процесі я записував свої витрати, і вийшло, що всі документи, перевірки й дозволи потягнули на 2 тис. доларів. Якби знав, що буде так дорого, може й не починав би цю роботу. А зараз це вже як наркотик».

Німецька «начинка» Москвича має величезну перевагу – авто практично не потребує додаткового обслуговування. Усе, що потрібно – заміна мастила й коліс.

«Маю ще три зроблені машини, треба лише фарбувати, – каже Ігор Стрілець. – Також усі на базі BMW. Наприклад, ГАЗ-21 купе на базі BMW E34, ГАЗ-66 переобладнаний на легковий пасажирський із двигуном від BMW. Ще одна машина у розробці. Через два роки плануємо з сином мати шість машин, перероблених, ексклюзивних, яких ні в кого більше не буде».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.