Люди

Василь Онутчак

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Цього тижня міський голова Яремчого разом з усіма мешканцями прогримів на всю Україну. Прожити п’ять днів без мобільного зв’язку, зізнався Онутчак, було непросто.

Ця історія почалася ще 24 лютого. Тоді мер звітувався перед громадою, а мешканці ініціювали перенесення базових станцій стільникового зв’язку з території центральної міської лікарні. Ініціативна група зібрала 150 підписів.

«У листі було написано, що багато людей, які проживають навколо вишок, хворіють, – каже Василь Онутчак.Люди вважали, що є багато випромінювань, налаштовували інших». 18 березня спеціальна комісія звернулася до облсанепідемстанції, щоб перевірили випромінювання. На заміри запросили і представників ініціативної групи. Проте вони на них не прийшли, бо не повірили в об’єктивність.

«Заміри робили як на прилеглих до лікарні вулицях, так і в самій лікарні, – говорить мер Яремчого. – Нам надали протоколи, затвердили, що все в нормі. 30 травня ми створили робочу групу із семи депутатів. Того ж дня сесія прийняла рішення про те, щоб головному лікарю продовжити договори з Київстар і МТС до 1 березня 2014 року».

Але після того відбулося ще кілька засідань тої робочої групи. Адже мешканці наполягали перенести станцію. Тож операторам запропонували 12 земельних ділянок. Але частину з них компанії відхилили через технічні умови, а щодо інших підходили зі зверненнями інші мешканці – просили не ставити станції поруч з їхнім житлом.

Нарешті сесія міськради прийняла рішення 1 жовтня 2013 року припинити подачу сигналу, а з 1 листопада демонтувати базові станції. Зв’язок МТС і Київстар зник 31 жовтня. Працювали «Укртелеком» і «Лайф».

«Місто було паралізоване, – акцентує Онутчак. – І по надзвичайних ситуаціях, і швидка, і в супермаркеті не могли розрахуватися карточками. Багато туристів, які відпочивають на території Яремчанської міської ради, зверталися, щоб відновити зв’язок».

Тож 4 листопада в місті відбулася зустріч влади, ініціативної групи, мобільних операторів тощо. Ініціатори і далі наполягають на перенесенні станції. Відтак, вирішили призупинити рішення сесії на шість місяців, а за цей час знайти місце для антен. Того ж дня зв’язок відновили.

Отже, маємо прецедент. Конфлікт нашкодив усім. Тепер операторам таки треба думати, як довести громадськості, що станції не шкодять здоров’ю. Ініціативним громадянам – якими можуть бути наслідки їхніх дій. Навіть депутатам іноді варто думати. Ну а міському голові – сам Бог велів, на те він і голова.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.